OBJEKTAI IR INSTALIACIJOS

Kasdienybės archeologija

2013. Grafika nuo piešinio iki šešėlio. Galerija „Kairė-dešinė“, Vilnius.

Atspaudas. Skaitmeninis atspaudas kaip estampo interpretacija šiuolaikiniame kontekste, kur meistro prisilietimą pakečia studentas-operatorius, daugiau ar mažiau įvaldęs spausdinimo nustatymus.

Skaidri plėvelė. Nuotraukuose dokumentiškai fiksuojami daiktai perkėlus juos ant skaidrios plėvelės praranda savo dokumentišką materialumą – pakimba tarp daikto ir jo idėjos, nuotraukos ir šešėlio.

Dvimatis ar trimatis. Medžiagos pasirinkimas leidžia pereiti į tarpinę būseną tarp dvimačio ir trimačio vaizdavimo.

Kasdienybės archeologija – bandymas atskleisti daiktų pasaulį, kuris kartais būna selepiamas stalčiuose ir daiktai nusėda priklausomai nuo jų poreikio ir  vertės.: į dugną nugrimzta vertingiausi savo absurdiškumu daiktai, viršutinius sluoksinius palikdami tiems, kurie artimesni mūsų kasdieniams poreikiams.

Kita daiktų egzistencijos vieta – lentynos, atviresnis mums ir turintis mažiau paslėptų lobių pasaulis, dažniau besikeičiantis ir labiau pririštas prie kasdienybės. Tačiau ištraukus iš konteksto ir projektuojant į sieną, jie atsiduria tarp buvimo čia, grimzdimo į praeitį ir priešistorės – techninio brėžinio.

ATGAL